• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KOCAELİ ALTILI TAHMİNİ

KOCAELİ ALTILI TAHMİNİ

KOCAELİ ALTILI YORUMLARI

08-01-2019///HİPODROM KORSANI

Bu gün kocaeli yarışları gerçekten zor gözüküyor..her zaman dediğimiz gibi şans faktörü yanımızda olsun…

1.AYAK: HÜRSEV.. altılının ilk ayağını bu safkanla risk almaya karar verdim..bundan 4 yarış önce bursa da koşmadan herkesin sahada birbirinin kulağına fısıldadığı isimdi.. ama nedense çok kötü koşarak isteneni veremedi.. bir sonraki yarışında kısa mesafeli şartlı 4 koşusunda birinciliği baş farkıyla verdi..daha sonra koştuğu dişilere ait şartlı 5 ve daha sonra erkek rakipleri ile koştuğu şartlı 4 yarışında da 3. Olmasını bildi.. bu kez artık bence kazanacağı grubu bulduğunu düşünüyorum.. üstte belirttiğim gibi riskli de olsa BANKO yazacağım isimdir..

2.AYAK: VELBUENA her ne kadar ön plana çıksada her seferinde önde giden safkanı yakalayamaması bende tereddütler oluşturuyor..mesafenin kısa oluşu ve iyi hazırlanmış safkanların yanında ilk defa koşacak olan safkanları da işin içine katarsak bence kolay geçmeyecek bir koşu..ben burayı kalabalık geçeceklerdenim.. kısaltabilen kısaltsın.. ama dediğim gibi bana göre zor geçecek.. şanslı gördüğüm safkanlara gelince sondan bir önceki yarışında enerjisini daha tasarruflu kullanan ÇAĞRI ikinci olurken düzlükteki sprinti bence iyiydi.. daha sonraki yarışında öne erken düşünce dağıldı.. yine sabırlı olursa iyi netice alabilir..BAGRALI gücü nispetinde koşanlardan.. ama galoplarında üstüne koyduğundan dolayı ben bu gün için şans vereceğim.. ilk defa koşacak olan ATEŞ DANSI ağır kilo ile yaptığı çalışmalarında dikkatimi çekerken böyle bir grupta söz sahibi olabilir..yine aynı şekilde ilk defa koşacak olan ŞERBAZ ithal bir tay olup nasıl koşacağı hakkında ip ucumuz olmazken bence ilk koşusunda şans verilmeli..ankarada bir kez koşup önde giden safkanın arkasında yer alan ve düzlükte rakibini atlarken iyi bir görüntü çizen BRAVE COLLEEN o gün için ekürisine geçilmiş olsada iyi bir görüntü verdi..  dinç gireceği koşuda şans verilmeli..rakiplerinin kötü koşmasından istifade etmeye çalışacak olan YAKUP BABA bu kadar at yazıpta onu yazmamak olmaz diye düşünüyorum..ve son olarak OĞLUM BERK.. önde istediği tempoyu bulup arkadan geleceklere direnebildiği kadar direnecek olan bu safkan bitirirse şaşırmamak lazım..

3.AYAK: yine zor sayılabilecek bir koşu..istikrarsız isimlerin bir araya geldiği arapların koşusu.. ilk başta yazmanızı önereceğim isim TULYAR BABA.. önde istediği tempoyu kuracağını stili rakiplerinin(emmi ve milyoner) bu safkanın temposuna ayak uydurmayacağını düşünüyorum çıktığı gibi fotolayabilir dikkat..yine son yarışında sonlarda yaptığı sprintiyle 3. Olurken kazanan at kadar diri gördüğüm KIZIM İREM şanslı gördüğüm isimlerin başlarında yer alıyor..son yarışını ölçü almadığım KIZGINDEMİR yarışı önlerde kabullenecek olup tecrübeli binicisiyle ve boş kilosuyla sonuca gideceklerden..son yarışında bekleme yaparak buna benzer bir grupta kazanan OĞLUM VOLKAN ileriki yarışları için beni ümitlendirdi..bursa da nemli pistte iki ikincilik yaptıktan sonra izmire götürülüp burda da 2 lik elde ettikten sonra tekrar bursaya getirilip burada sevdiği mesafede koşmasına rağmen tabela dışında kalarak bu kez de kocaeline getirilip burada nevzat idaresinde start alacak olup bundan etkilenmediği taktirde iyi bir netice alabilir..son yarışlarında toparlanmış gözüken DURMUŞ KARDEŞ sık koşmaktan erkilenmediyse bu kez kilosununda verdiği avantajla sonlarda kuvvetli gelebilir..ve son olarak ALİBEGİ.. yaşı biraz ilerlemiş olsada startta fazla oyalanmadığı taktirde  son yarışındaki kötü izlenimlerini silebilir.. 

4.AYAK: EĞİL ATEŞİ.. sondan bir önceki yarışının hatalarına düşmeyen bu isim son yarışında dışardan yaptığı ataklarla koşuyu lehine çevirmeyi bildi.. bu günde iki eküri ile yarışa katılacak olan safkan ekürisi olan big lıghtnıng in yarışın temposunu yükselterek önde gideceklerin işini bitireceği kendisi ve diğer ekürisinin yani beşyüzyirmi ile birlikte ön grubun içinde yer alarak düzlükte koşuya ağırlığını koyarak kazanmasını bekliyorum.. bu gün için yazacağım BANKO isimdir..

5.AYAK: kısa mesafeli 4 yaşlı arapların handikap 14 koşusu.. ilk EGENİN ASLANI ile başlamak istiyorum.. ilk koştuğu koşusu haricinde torosu 2212 olan bu isim bence geleceği olan kaizbertlerden gibi gözüküyor.. kısrak babasınında iyi bir kan oluşu ile ilerde iyi yerlere geleceğini düşünüyorum..bu günkü koşuya bakacak olursak önde basgaza dışında gitmeyi seven bir isim gözükmüyor bu safkanda 2-3 gidebilen bir isim olunca önde boş kalacağını düşündüğüm EGENİN ASLANI tolganın da tercihi ile başta yazılması ve hatta alternatif tek arayanların değerlendirmesi gereken bir isim..kötü koşması halinde ilk kum yarışına çıkınca herkesi ters köşeye yatıran ŞİMŞEKKRAL, bu kez tolganın yerine çiçekle ve 53 kg gibi bir sikletle koşuya katılacak olan HARALI ilk ve ciddi rakipleri.. bu koşudaki saatli bombam ise BAĞRIYANIK..kilosu rakiplerine oranla ağır gibi gözüksede daha sert gruplarda koşmuş olup tecrübeli oluşu ve tecrübeli binicisiyle yeri olanların değerlendirmesi gereken bir isim olduğunu düşünüyorum..

6.AYAK: 4 yukarı ingilizlerin uzun mesafeli handikap 15 yarışı..her ne kadar kilosu rakiplerinden ağır olsada kalitesine inandığım RINALDO başta yazılmalı..furkanın tercihlediği SHANGHAIS GIRL, ilk defa kaba kuma çıkacak olmadına rağmen sert binicisi ve hafif kilosu ile UÇANOK, sevdiği uzunda form durumu hala devam eden KIRCAALİ,son yarışında önde takip edip sonlarda dağılmaması dikkatimi çeken BRACCIOFERRO, önde istediği tempoyu bulursa fazla rahatsız edecek rakibi olmamasından dolayı FRANKENSTEIN, ve son olarak acemi binicisine rağmen uzunda etkili olabilen TORUN RÜZGAR benim beraber değerlendireceğim isimler.. umarım yeterli olur.. zor bir koşu..

4–HÜRSEV

10-4-2-13-8-3-11-7

1-4-7-11-3-8-12

2—EĞİL ATEŞİ

(5)-EGENİN ASLANI-//-4-7

1-8-10-5-6-9-13

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Güven Gülhan: Eline emeğine saglik
2019-01-27 23:41:48
2019-01-27 22:13:25
2019-01-27 21:46:41
2019-01-27 21:36:16
2019-01-27 21:30:49