• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İZMİR ALTILI YORUMU 27-01-2019

İZMİR ALTILI YORUMU 27-01-2019

İZMİR ALTILI YORUMU

27-01-2019

yarış tempoları herzaman istediğimiz gibi gitmiyor bunun en yakın örneğini dün adana da gördük.. özellikle artuklu yarışında bildanhan ın bu safkanı hiç rahatsız etmemesi bizi yanılttı.. neyse dün dünde kaldı.. önümüze bakıp yolumuza devam etmeliyiz..

   Bu gün izmir çok tatlı ikramiyelere çıkabilir.. denk kuvvetlerin bir araya geldiği koşular.. bazı safkanlar ön plana çıkmış gibi gözüksede düzgün bir kurgu yapamadıktan sonra bunlardan iki tanesi yarıştan düşerse iyi bir ikramiye verecektir.. herkese bol şanslar.. umarım şans faktörüde yanımızda olur..

1.AYAK: BEDWULF bu günün ağır toplarından olacak gibi gözüküyor..ama yarışa baktığımızda önde tempoyu belirleyecek PANTA RHEİ bence yarışın kaderini belirleyecek isim.. öne düşecek bu safkanı yakın takip etmezse kaçırabilir yakın takip etmeye kalkarsa da panta rhei tempoyu yükseltirse bu sefer kaçırmamak adına kendi temposunun üzerine çıkmak zorunda bırakılırsa bu kez arkadan gelecek olan bu safkanlara yakın gideceğini düşündüğüm dinçlik yarışı yapacak olan VİCTORY RHYTHM e ve aranın aradından zayıf rakiplerle koşup zorlanmadan kazanmasını bilen ve yakın aralıklarla koşacak olması nedeniyle hamlama sıkıntısı yaratmazsa ALAÇATI AĞASI na avlanabilirler.. cesur oyuncular ve şansına inananlar bedwulf u tek bırakabilirler.. tek yazmayanlar bu safkanları ayrımsız yazmalı..

2.AYAK: son yarışında en gerilerde beklemesine rağmen 2. Olurken beğenimi kazanan DEĞERLİ bu gün koşacağı mesafe son yarışından 200 metre daha kısa olması sebebiyle sprintine daha erken başlayıp düzlüğe tam hızını kazanıp çıkarsa kazanan olabilir..koştuğu ilk yarışından beri göz hapsinde tuttuğum MİA SOLE biraz ağır kanlı yapıya sahip olsada devamlı üstüne koyarak koşmasıyla değerlinin ilk rakibi..son iki yarışını kocakaya ile yapan WATCH ME üstün kan hattının hakkını yavaş yavaş verecek olup ilerde daha iyi gruplarda göreceğimizi düşünüyorum. Mutlaka yazılıp ıskalanmamalıdır..çim yarışlarından sonra koştuğu iki kum yarışında da etkili olurken son yarışında sadece dilbağı ile koşması etkilememiş olup bu kezde aynı şekilde koşacak olup formuyla yazılmalıdır..

3.AYAK: gelelim günün en önemli koşusuna..enteresan bir koşu olacak.. az atlı olması tamamen taktiğe dayalı koşulacağına işaret.. birinci senaryo yeltay kafayı alır arkasına tarıkhan dolanır eğer fazla üstüne giderse yılmabaşar kazanır.. ikinci senaryo tarıkhan yeltaya düzlüğe kadar müsade edip düzlüğe çıkılırken temposunu arttırırsa  yine arkadan gelecek olan yulmabaşara direnir kazanır..ve son senaryo yeltay kafayı alır yılmabaşar ve tarıkhan birbirlerini kollarken yeltay yeterli avansı alırsa ikisine de geçmiş olsun..kısacası bu 3 safkanı ayrımsız yazalım..

4.AYAK: MY SULTAN son yarışında beni sinirlendirdi.. hatırlayacaksınız ekürisi beyaz kule ile koştukları birbirlerine destek olacaklarına köstek oldukları yarış..inanılmaz şekilde birbirlerini bitirmişlerdi hemde enkaz deyibileceğimiz atlarla.. ogün rengül 4 günde bir şehir şehir gezdiğini ata yazık olduğundanda bahsetmiştim tumbulzele starttan çıkarmı çıkmazmı zaten sıkıntılı madam elli formda değil.. ama eküriler ben birinci olacam sevdasına bekliyeceklerine önde birbirlerini yediler.. herneyse… bu gün MY SULTAN gerçek binicisini bulmuşken bu kez çok iddalı.. tek ciddi rakibi bu kez önde boş kalacak olan GÜNGÖR AĞA yı yakalayıp geçecek mi hep beraber göreceğiz..

5.AYAK: ilk defa bu mesafede koşacak olmasına rağmen 1600 mt lik yarışında 1.40 ların içinde koşması diğer rakiplerinin bu mesafede koşularından 2-3 saniye daha iyi derece yapmasıyla GRAND ZOFF çıkıp bitirmesini düşünmemle başta yazılması gereken isim..son yarışında sulu pistte 3 atla koşmasına rağmen grubun çok çok gerisinde takip edip sonlarda etkili sprintiyle fotoda kaybeden REFLEX barışın tercihlemesiyle 2. Yazılması gereken safkan..yine son yarışını çok sert grupta koşup tabela dışı kalsada o yarışını ölçü almadığım SCOUTLEO bu kez iyi çalışmalarla katılacak olup değerlendirilmeli.. tecrübeli binicisi ile HASFIRTINA, ve bu kez çok iyi koşacağını düşündüğüm GÖRKEM sırası ile değerlendirilmesi gereken isimler…

6.AYAK: HORİZON…belkide en zor ayaklardan birtanesi.. bir çok atın geliri olduğunu düşünsemde bu koşuda çok at yazamayacağım için risk almaya karar verdim..sondan bir önceki koşusunda buradaki rakiplerinden daha iyi rakiplerle koşup 2. Olurken bir sonraki koşusunda hem mesafenin kısa oluşu hemde pistin sulu olmasından etkilendiğini düşündüğüm kısrak bu gün kadirin 3. Kez binmesi  ve iyi bir ahıra sahip oluşu idmanlarındaki rahat görüntüsüyle kazanmasını bekliyorum.. bu gün için BANKO yazacağım safkandır..

(1)-BEDWULF-7-4-5

(5)-DEĞERLİ-8-13-2

2-3-4

(6)-MY SULTAN-1

4-6-7-5-3

8–HORİZON

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Güven Gülhan: Eline emeğine saglik
2019-01-27 23:41:48
2019-01-27 22:13:25
2019-01-27 21:46:41
2019-01-27 21:36:16
2019-01-27 21:30:49