• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İSTANBUL ALTILI YORUMU

İSTANBUL ALTILI YORUMU

İSTANBUL ALTILI YORUMU..

26-01-2019

6 koşudan oluşan bir yarış günü istanbulda.. herkese bol şanslar dilerim..şans faktörü de umarım yanımızda olur..

1.AYAK: GÜMÜŞKESEN…5 yukarı arapların koşusu.. handikap 22 bir koşu.. pek alışık olmadığımız bir handikap koşusu koşan atlara baktığımızda kv koşudan bir farkı yok gibi..kiloların ağır olduğu koşuda bu kez önde istediği tempoyu belirleyip viraj dönülene kadar elde geleceğine inandığım GÜMÜŞKESEN düzlükte farkı bir anda açarak 3-4 boya çıkarıp bu farkı sonuna kadar götüreceğine inanıyorum.. benim bu gün yazacağım ilk BANKO isim..

2.AYAK: KİNG OF BLUE… ikinci ayağı da bu safkanla risk almaya karar verdim.. bence bu safkan hemcinsleri ile koştuğu zaman kolay kolay geçilecek gibi durmuyor..mesafe uzadıkça daha da iyi koşacağını düşündüğüm bu isim yine düzlüğe çıkıldığında trafik gibi herhangi bir sorun yaşamadığı taktirde çalışmalarının ve formunun hakkını vererek kazanacağını tahmin ediyorum.. bu gün için 2. BANKOMDUR..

3.AYAK: günün zor yarışlarından bir tanesi.. formları ve karakterleri tam oturmamış arapların maiden koşusu..birde üstüne satış koşusu…form durumu diğer rakiplerinden bir tık daha iyi gözüken HAKKAK son yarışındaki görüntüsünü tekrarlarsa ve ilk defa çıkacağı sentetik pistte uyum sağlarsa bu kez fotoyu önde görebilir.. yine son yarışında yarışa başlarken adaptasyon sorunu yaşayan NAMZET bu kez mesafenin 100 mt uzamasıyla son yarışındaki sonlarda yaptığı sprintini yapabilirse en ciddi rakip olacaktır..ama dediğim gibi zor bir koşu uğur polatlı KURABİYE CANAVARI, son iki yarışındaki dilbağının faydasını görememiş olup bu kez çıkarılıp koşacak olan hacı akın ile TÜRKMENSOY, iyi hazırlıkları ile KAMÇISIZ, bu kez iyi hazırlıkları ile koşacak olan TURBO LOGO ve ilk defa koşacak olan BADESU sırası ile değerlendirilmeli..

4.AYAK: ULUKIZ.. bu safkan için böyle bir grupta söylenecek bir söz, bir yorum bulamıyorum.. sahip bey rakip olmazmı diyenleri duyar gibi oluyorum.. ama bu safkanın temposuna ulaşması bu form durumuyla çok zor.. önde rahat bir koşu yapacağını ve çok kolay kazanmasını beklediğim bir safkan.. 3. BANKO isim..

5.AYAK: arapların handikap yarışı..9 safkanın start aldığı koşuda tam 4 tanesi KAİZBERT temsilcisi.. bu da demek oluyorki yarış süratli geçecek..ama şunu da unutmamak gerekirki arkadan gelecek olanlardan gerçekten çok güçlü sprinter yok gibi.. birde kaizbertlerin inatçılığıda eklenince kolu zorlaşıyor.. buraya kadar az atla gelmem koşuyu kapatmamı kolaylaştırıyor…sıralama yapmak gerekirse yinede sonlarda kuvvetli gelecek olan ÇAKIRYUSUF başta yazılması gereken isim.. hep üstüne koyarak giden BAHATTİN, bana göre orjin harikası olan ve istenen yarışlarını daha henüz yapamayan TAMERŞAH, ön grubun arkasında yer tutacak olan bekleme de yapabilen KARAÇELİK, son yarışında sonlara kadar iyi mücadele edip yarışın yükünü çekmesine rağmen son metrelerde düşen temposuyla tabela dışında kalsa bile beğenimi kazanan SİNGAPUR, maiden den yeni çıkmasına rağmen boş kilosuyla AKDAMAR, yine boş kilolarıyla kaizbert yavruları sırasıyla KAYABERT, BARBOROS BEY ve TEYYARE…

6.AYAK: dişi ingilizlerin handikap koşusu..yarışın yüksek tempolara çıkmasını düşünmüyorum.. son orta mesafedeki yarışını ölçü almadığım BLAZİNG GIRL uzun mesafede başta yazılması gereken isim..tempo atı olduğunu düşündüğüm DIRTY WOMEN, bir iyi bir kötü ANALÜX, çalışmalarında iyi gördüğüm ön grubun içinde yer alacak olan MASANDRA, uzun sentetiği iyi koşan sonlarda güçlü gelecek olan PRENSES BALOV, bu kez çalışmalarında ayakları yere değmemiş olan çok iyi hazırlandığını gördüğüm FLAMİNGO, önde istediği tempoyu bulup sıkıştıran olmazsa çıkıp bitirebilecek olan ALTIN KAFES, hep kazanacak fısıltıları olan ama bir türlü isteneni veremeyen bu kez boş kilosu ile BATHSHEBA ve son olarak yarışın gidişatına göre pozisyon alabilen bu kez ayhan ile şansını deneyecek olan BLANEGIRL ayrımsız yazılmalı..

2—GÜMÜŞKESEN

4—KİNG OF BLUE

1-3-2-//-6-8-9-7

1—ULUKIZ

2-3-4-1-5-9-7-8-6

7-1-//-8-10-2-5-6-12-3

35 ₺

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Güven Gülhan: Eline emeğine saglik
2019-01-27 23:41:48
2019-01-27 22:13:25
2019-01-27 21:46:41
2019-01-27 21:36:16
2019-01-27 21:30:49