• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İSTANBUL ALTILI TAHMİNİ

İSTANBUL ALTILI TAHMİNİ

İSTANBUL ALTILI YORUMU

12-01-2019//HİPODROM KORSANI

dünkü izmir yarış programında çıkan atlar olması şablonumu etkilemedi desem yeridir.. yinede iyi koşmasını beklediğim safkanlar  o kadar yağışa rağmen iyi koştular.. artık geride kaldı.. önümüze bakıp diğer yarışlara odaklanmalıyız.. bu gün zor bir istanbul programı var.. umarım şans faktörüde yanımızda olur..

YETER Kİ STARTTA KALMA..

1.AYAK: yarışın çok yüksek tempolara çıkmasını beklemesemde mazlumzülfikar, umutlu ve ekinerin öne düşeceği yarışın bir nebze de hızlanacağı kanaatindeyim.  bu safkanların arkasına mavranın dolanacağını düşünsemde bir başka senaryoda mavranın yarışı süratlendirip kendisine nazaran daha iyi durumdaki baltacıya yardımcı olacağı gerceğide var.. her halükarda arkadan gelecek olan isimlerin kazanacağını tahmin ediyorum..ilk ayakta yatmama adına çok at yazıp kayıpsız geçmek istediğim koşuda kalite olarak bu safkanlardan farklı gördüğüm sonlarda güçlü gelecek olan ESTİGEÇTİ ve YAĞIZAT başta olmakla beraber CABBARREİS, çalışmalarında iyi olan bu gün iyi koşacağını düşündüğüm KORCAN, içerden yapacağı ataklarla ve boş kilosunun verdiği avantajı kullanacak olan GÜLDÜR GÜLDÜR, form durumu iyi olsn kilosu ağır olsada kazanacağım derse kilosunun vız geleceği BALTACI, önde istediği tempoyu bulur veya mazlum zülfigarı yakın takip edip düzlükte liderliği alıp sonuna kadar taşıyabilecek formu olan UMUTLU ve son olarak son yarışında erken yürüyüp daha sabırlı bir beklemeyle kısa sayılabilecek sprintiyle etkili olmasını beklediğim KAPTAN EVO yazılarak kazasız geçilebileceğimiz bir koşu..

2.AYAK: CİHANGÜL..bu koşuyu bu safkanla risk almaya karar verdim.. risk diyorum.. nedenine gelince;

Sadece 6 kere start alan bu isim bunun 4 keresinde çimde 2 keresinde sentetikte koştu.. yarış hayatına başladığı ilk iki koşusunu S. Akbulat la koşarken tabela dışında kalınca daha sonraki koşularında sırası ile çiçek furkan ve çiçek bindi.. mustafanın ilk binişinde çimde startta 4 boy kalmadına rağmen ikinci olmasını bilen kısrak daha sonra furkanın binmesiyle startta 10 boy daha sonraki koşusunda çiçekle 12 boy kaldı.. son yarışında tekrar akbulatı deklare ettiler.. ne hikmetse bu kardeşimiz bu safkanı düzgün çıkarmasını bildi… (dilimizi ısıralım)..ve son yarışında önlere erken sarkınca sonlarda temposunu erken kaybedip sabırlı bekleme yapsaydı belkide koşu kazanabilirdi… derece olarak ta diğer isimlerden farklı gözüken kısrak esasında orjin olarak yarışın her yerinde gidecek kapasiteye sahip.. umarım bu gün nazarımız değmez ve bu binicisi ile startta kalmayan kısrak sorunsuz çıkar.. çıkarsa da zaten bence kazanacak durumda. İşte bu yüzden riskli de olsa benim BANKO  yazacağım isimdir..

3.AYAK: çok süratli gideceğini bilmek için medyum olmaya gerek yok gibi.. ama nedense gökhanın dalicim yerine abuş a binmesi enteresan geldi.. tabiki diğer isimlerden kalitesi tartışılmaz ama startta kalma huyu bu safkana belkide bir çok yarışı kaybetmesine neden oldu.. ilk yazmamız gereken isimler DALİCİM ve ABUŞ.. daha sonra öndekilerin arkasında gşdecek olan selim li GÜMÜŞKESEN ve REİSOĞLU.. bence yeterli olacak.. 

4.AYAK: yarışın temposunu belirleyecek isim büyük olasılıkla HAYAL TUFANI olacak. rakiplerine oranla daha ağır kilo olarak start alacak olsada bunu özcanla kapatacak kaliteye sahip.. çıktığı gibi bitirirse şaşırmamak lazım.. bu safkanın yakın takip edecek olan KAYI OVASI düzlükte ataklarını arttırrarak rakibini yakalamaya çalışırken gerilerden gelecek olan GRASHOF ve beni ilk koştuğu koşudan itibaren selimle yiyip bitiren bu kez sentetikte ilk defa koşacak olmasına rağmen  bu kez üstünde uğur ile daha iyi koşacağını düşündüğüm CROCKET ayrımsız yazılmalı… 

5.KOŞU: İKADOR.. bu safkanın bu gün için kazanmasını  bekliyorum.. son ikinciliğindeki yarışı çok tatminkardı.. son iki yarışında dilbağı takısını çıkaran safkan sanki kendini buldu..daha sonraki yarışında starta kalmasına rağmen 3. Olurken bu gün yine startta kalmaz ise binicisinin kendisini tanıması ve çalışmalarındaki rahat görüntüsü ile form durumunu aynen koruması, sonlarda yapacağı etkili sprintiyle kazanan olmasını bekliyorum.. derece olarakta rakiplerinden önde olan bu isim bu gün için TEK yazacağım ikinci safkandır..

6.AYAK: gelelim son ayağa.. ön grubun içinde yer alacak olan PLOVDİV düzlükte ataklarını arttırıp yarışın içerisinde olmadını beklediğim isimlerden.. son yarışında çok istekli koşan ve bu yarışında tecrübeli binicisi ile iyi koşacağını düşündüğüm BENNATO, derece olarak bu safkanlardan daha iyi durumdaki ve son yarışlarında iyi işler yapan ANALÜX, yine son yarışında toparlandığı gözüken BUNGALOW, son yarışını ölçü almadığım ENGEL YOK, ve son olarak çıktığı gibi bitirmeye çalışacak olan galoplarında ayakları yere değmeyen THEWORLDİSMİNE yazıp bekleyeceğim..

Zor bir koşu günü var… tuttuğunuz safkanları muhakkak eklemeyi unutmayın.. tatlı bir ikramiye verecek gibi duruyor.. şansınız bol bahtınız açık olsun…

1-10-9-11-12-3-4-6

3—CİHANGÜL

3-1-6-4

1-2-3-4

5—İKADOR

2-8-5-3-7-9

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Güven Gülhan: Eline emeğine saglik
2019-01-27 23:41:48
2019-01-27 22:13:25
2019-01-27 21:46:41
2019-01-27 21:36:16
2019-01-27 21:30:49