• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ADANA ALTILI YORUMU

ADANA ALTILI YORUMU

ADANA ALTILI YORUMU

26/01/2019

Yorumlara başlamadan önce herkese bol şanslar dilerim..umarım şans faktörüde yanımızda olur..

1.AYAK:3 yaşlı ingilizlerin 1900 mt handikap koşusu..7 safkana da baktığımızda hepsinin ortak özelliği bu mesafeyi ilk defa koşacak olması.. mesafeyi tutacak bir kaç isim öne çıksada bu kez önde istediği tempoyu bulacağını düşündüğüm BARTOLOMEO rahatsız edilmeyecek olup hele ki pisti de nemli bulursa çıktığı gibi bitirebilir..son iki yarışta üstünde olan müslüm niye binmemiş oda bir muamma.. kilosunun rakiplerinden bir tık ağır olan 3.kez  ammo nun binişiyle dahada iddaalı konuma gelen KARADERVİŞ öndeki rakibini fazla sıkıştırmayıp düzlüğe kuyruğunda girebilirse bence kazanabilecek formda..bu iki safkana arkadan gelecek olan son yarışının kolay kazanan PANCHMAHAL yine sonlarda kuvvetli gelecek olup rakiplerini atlamaya çalışacak olup mutlaka yazılması gereken bir isim..mesafenin uzun olması lehine gözüken isimlerden..ve son olarak orta mesafelerde bile iyi koşan,uzunda daha etkili koşmasını beklediğim BEYBORA bu koşudaki saatli bombamdır..bu safkanın uzundaki başarılı kardeşlerini hepimiz biliyoruz..

2.AYAK: hakim babanın sert tempo ile kaçacağı bu safkanın 2-3 boy gerisinde FAHRENHEİT ın gideceği bu safkanın arkadında da diğer safkanların olacağını düşünüyorum.. tahminimce 800-600 arası fahrenheit ın ataklarını arttırıp liderliği alacağı arkadan gelecek olan rakiplerine direnebileceği kadar direneceğini düşünüyorum.. ama kötü koşması halinde arkadan gelecek olan safkanlardan en şanslı gördüklerim sırasıyla; son yedi yarışında devamlı değişik jokeylerle start almış olan ve jokeylerden bir tanesi hişman ile yeniden buluşacak olup daha önceki binişimde kv koşuda ikinci olmasını bilen ALGANTAY bu kez dilbağı takısı ile koşacak olup başta yazılması gereken isimlerden..bu kez uzun mesafeye çıkacak olan ÖZBİLDEN çalışmalarınında hakkını verebilirse iyi koşacaktır..hep iyi durumda olsada bir türlü kazanamayan koşudaki iki kısraktan biri olmasına rağmen buradaki bir çok erkek rakibinden kaliteli olan MAVİ BAHAR sonlarda etkili gelmesini beklediğim bir diğer isim..son yarışında sulu piste ikinci olurken göz dolduran AMASYALI sanki formunu bulmuş gibi duruyor.. son yarışında sonlarda çok diri gördüğüm bu isim uzayan mesafe sanki lehine olacak..son maiden yarışını kazanırken rakiplerinden çok farklı bir görüntü çizen KARAKUŞ idmanlarında da iyi işler sergiliyor..çok at yazacak olanlar bence değerlendirsinler..ve son olarak NEŞVAN..sonyarışında düzlüğe çıkıldığında iki atın arasından çıktıktan sonra bariyer dibini değilde dış tarafı tercihleseydi belkide farklı bir netice alabilirdi…

3.AYAK: yarışın süratli gideceği kesin.. önde tempo yapacak olan deli fişek artukluyu kaçırmamak adına bildenhanın yakın takip etmeye çalışacak olması bu safkanların arkasında gidecek olan BAY EMİR ve son yarışında sulu pistten inanılmaz etkilenen tutunmakta zorluk çeken AŞEMEZ in düzlükte arttırıp bu safkanlara yaklaşıp yine düzlükte yarışın liderliğini alacağını düşündüğüm BAY EMİR i yakalamaya çalışacak olan AŞEMEZ arasında geçeceğini düşündüğüm bir koşu.. az hata yapan kazanır..

4.AYAK: GREAT MASTER…bu safkanın kazanmasını bekliyorum.. verdiği aranın ardından koştuğu ilk yarışını paralı galop yapıp durumunu görmek isteyen yetkilileri bir dahaki yarışına hazır olduğunu gördüler..bir sonraki yarışında yamak koşusunda binen kardeşimiz startta 5 boy kadar kalsada yarışı kazanması için üstünde durması yetti diyebilirim..bu kez yarışı süratlendirecek olan safkanların olması bu safkanın lehine olacağı gibi sado gibi tecrübeli bir binicinin binmesiyle startta kalma huyunu en aza indireceğinden sonlarda yapacağı etkili sprintiyle kazanmasını bekliyorum bu gün için BANKO yazacağım isimdir..

5.AYAK: 3 yaşlı ingilizlerin kısa mesafeli bir koşusu 7 at koşmasına rağmen yarısı liderliği isteyecek isimlerden oluşuyor..bu da bekleme yapabilecek ilk iki isim olan LADY CEYLİN ve MADAM CHERNOBYL i bir adım öne çıkarıyor..birde ön grubun arkadında 3-4 gideceğini düşündüğüm kuvvetli bir safkan izlenimi veren özcanlı HAZELEYES…LADY CEYLİN sonlarda kuvvetli geleceğini düşünürken hişmanın son viraja girilirken içemi dışamı çıkayım diye düşüncesine bir an önce karar verirse çok daha etkili olacak.. MADAM CHERNOBYL ise son yarışında düzlüğe çıktığında son 200 de ortadan gelirken birden atını dışa doğru almaya çalışması saliselerle ifade edilecek kadar zaman kaybetmesine sebep olmuş olup belkide atının aksiyonunu bozmasaydı kazanan isim olacaktı bu kez aynı hatayı tekrarlamaz sanırım..HAZELEYES önde olan yüksek tempoya gireceğini pek sanmıyorum..gücünü ve nefesini düzlüğe saklıyacağını düşünüp düzlüğün başında liderliği alabilirse inatçı karakteri ile arkadan gelecek rakiplere direnebilir…

6.KOŞU: son ayağı görürsem buradan yatmak istemiyorum.. zaten çok zor geçecek gibi duruyor..ikramiyeleri yukarı çekecek ayakların başında geliyor.. başka yerden at çalabilen varsa bu ayağı kapatıp korkulu rüya görmesin derim.. yorum yapacak kayda değer bir koşu değil.. sadece sıralama verip geçeceğim..sıralamam şablonda..

3-//-1-6-7

1-4-//-9-11-5-3-8

2-3

1—GREAT MASTER

6-5-4

3-6-7-2-10-4-8-9-12

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Güven Gülhan: Eline emeğine saglik
2019-01-27 23:41:48
2019-01-27 22:13:25
2019-01-27 21:46:41
2019-01-27 21:36:16
2019-01-27 21:30:49