• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İSTANBUL ALTILI YORUMU

İSTANBUL ALTILI YORUMU

İSTANBUL YARIŞ YORUMU

05-01-2019//HİPODROM KORSANI..

Dünkü İzmir koşularında çok büyük ikramiye vermiyeceğini tahmin etsem de bu kadar aşağılarda kalacağını tahmin etmemiştim.. sağlık olsun diyelim..

SON AYAĞI GÖRELİM…

1.AYAK: yine İstanbul zor bir koşuyla başlıyor.. ilk defa piste çıkacak olan 3 yaşlı ingilizlerin şartlı 1 yonaguska koşusu… orjinlere baktığımızda bir çoğu önde tempo yapmayı seven isimler gibi duruyor.. mesafenin de 1300 olması bu mesafeye nasıl dayanacaklarını merak etmiyor değilim.. Bence yarışı 3-4 götürebilecek safkanlardan birinin kazanacağını düşünüyorum.. önde tempo yapmasını beklediğim isimlerden sadece bir tanesi yaptığı galoplarla ilgimi çekti.. o da captain rio yavrusu KRALİÇE.. son galobunda bastığı yeri görmeyen bu safkan dişi ve ilk yarışı olmasına rağmen bu tip atlara iyi bindiğini düşündüğüm çiçek idaresinde çıktığı gibi kazanabilir..yine orjin olarak önde tuttuğum FIND THE WAY yarışı yüksek tempoya sokabilecek isimler arasında olabilir.. çalışmalarını bursada tamamlayıp buraya gelen vıctory gallop yavrusu OĞLUM HİKMET sonlarda kuvvetli geleceğini düşündüğüm isimlerden.. tam bir kum orjinine sahip olduğunu düşündüğüm BAYRAMHAN son zamanlarda form sıçraması yapan furkan ile takacağı dilbağı takısınında faydasını görüp şanslılar arasında yerini alacaktır..hişmanın sert binişi ile karşılaşacak CAPTAİN MORGAN ve dış kulvardan start alacak olmasına rağmen çalışmalarındaki iyi görüntüsüyle PERİ MASALI rakiplerinin kötü koşması halinde devreye girecek isimler…

2.AYAK: 4 yukarı ingilizlerin kv 6 koşusu.. şartlar açık kilolar yerlerde..daha önce 63 kilolarda gördüğümüz safkanlar 56 larda koşacak.. koşunun gidişatına baktığımızda MAGİC RAMPER ın koşunun liderliğini alacağını ve önde istediği tempoyu kurup rahatsız edecek bir rakibi olmadığından sonlarda yüklenerek arkadan gelecek olanlara direnebileceği kadar direneceğini düşünüyorum, başta şans vereceğim safkan.. 6. Aydan beri koştuğu altı koşuda devamlı ağır kilolarla koşan URASHAN bu kez uygunlaşan sikletiyle sevdiği uzun mesafe yarışının yanında son galobunu da bu gün üstünde olacak u. Polat ile yapıp kendisini tanımasıyla ikinci şanslı isim..ön grubun hemen arkasında yer alacağını düşündüğüm SCIFO bu kez daha erken yürürse form durumuna bakarsak kazanmaması için bir sebep yok..AYBARS ve TİNİZBEYİ.. bu iki safkan önde kaçacak olan magıc ramper ın hemen dibinde konçlanıp düzlükte ataklarını arttırarak birincilik mücadelesine katılacak olan isimler..ve son olarak ÇEKODAYI.. bu safkan son iki yarışında çok ağır kilolarla start alanlardan.. bu kez uygunlaşan kilosu ile zamanında yürümesi halinde çok etkili acı sprintiyle fotodan galip çıkabilir dikkat..!

3.AYAK: önde numara götürecek safkanların olmaması yarışın ağır tempoda gitmesi yönünde ip uçları veriyor.. buda arkadan geleceklerin işini zorlaştıracak gibi duruyor.. yinede güç, form ve kalitenin yanında binicilerin etkisini katacak olursak LAGUNA ön plana çıkıyor.. Selim idaresinde sonlarda yapacağı sprintle kazanmaya en büyük aday.. kilosu rakiplerinden bir tık daha ağır olsada yarışı en gerilerde takip edeceğini düşündüğüm ANATOLIAN PEARL viraja girilirken sert binicisinin teşvikleri ile önlere sarkabilirse şansını ikiye katlıyacaktır.. gelelim diğer şanslı olacağını düşündüğüm isime..! MACCHIATO.. bu safkan yarış hayatına nisan ayında çimde başlatıp 5. Koşusunda sentetikte şartlı 5 koşup kazanırken bu pistte daha iyi koşacağı izlenimi verdi..daha sonra yine çimde çok sert gruplarda G-3, A-3 ve kv6 koşup sadece bir tanesinde tabela yapabilirken daha sonra geriye alınıp yaklaşık 3 ay kadar sonra tekrar yarış gördü.. yarış gördüğü binicisinin tekrar binmesi ile galoplarından da anlaşıldığı gibi açıklarını gidermiş olup bu kez daha hazır gireceği koşuda benim saatli bombamdır..

4.AYAK: bölünen şartlı 1 in ikinci ayağı..sanki ilkinden biraz daha rahat geçecek benim için.. sadece iki safkanla risk alacağım.. bunlar Selimli MEGALADON ve Gökhan Gökçe ile start alacak STARTING KEY.. megaladon yaptığı çalışmalara baktığımızda en pişkin gibi gözüken isim .. her galobu bir öncekinden daha iyi olan bu safkan iyi ahırı ilede ön plana çıkıyor.. hatta alternatif tek olmaya aday..diğer isme gelince tam bir kum atı olacağını düşündüğüm safkan 1200 den açılarak yaptığı galobu da tatminkar olurken megaladon un en ciddi rakibi durumunda.. riski sevenler ve % 50 şansını kullanmak isteyenler megaladon tek yeri olanlar iki atla geçebilirler..

5.AYAK: bana göre yarışın favorisi çıkacak olan ULUKIZ ın kaderi ÖNCÜPINAR ın elinde .. bu iki safkanda yarışın liderliğini isteyecek olan isimler.. olduda zaman zaman bekleme yarışı yapan öncüpınar beklerse yarışın kazananını mutlak ulukız olacaktır.. gelelim diyer senaryoya.. öncüpınar olduda liderlik konusunda ısrar ederse arkadan gelecek olan SANBERK başta olmakla beraber VARLIKLI ve hatta DERİN SULTAN a gün doğacak.. şunu da eklemek isterim ki son yarışında SANBERK e binen uğur bu sefer öncüpınarı tercihlemiş.. hani diyeceğim ki kilosu tutmuyor ikisinin kilosu da aynı.. ben yine de öncüpınarı yazılmadından yanayım..birde VARLIKLI  gerceği var son yarışında kolay grupta el oynatmadan kazanan bu isim bu gün tatlı bir süprizi gerçekleştirebilir.. paraya gidenlerin değerlendirmesi gereken bir isim..önde dediğim gibi bir tempo olacaksa SANBERK siz oyun olmaz..

6.AYAK: AZANT…Kurtel ekürisinin büyük ümitler bağladığı bir safkan AZANT..ilk yarışını yarış hayatına başladığı haziran ayında çim pistte kazanan bu isim daha sonra istanbul a getirilerek şartlı 5 koşup tabela dışında kaldı..daha sonra tekrar ankara ya geririlip beklentinin daha da  arttırılıp G-2 karacabey tarım işletmeleri koşusunu yine çimde koşup 3. olurken beklentiler daha da artıp G-1 Çanakkale zaferi koşusuna kayıt ettirilip 15 atta 5. Olurken bir sonraki yarışında tekrar G-2 aziziye koşusunda koşan safkan isteneni veremezken verdiği aranın ardından tam dişine göre grupta start alacak..yaklaşık 5 aydır start almamış olsada son bir aydır mumtazaman idmanda olan safkan bu kez ilk defa denenecek dilbağı takısınında faydasını göreceğini düşüyorum.. birkaç hazır rakibi olsada ben bu gün bu safkanın yaptığı çalışmalarının hakkını verip koşuyu kazanmasını bekliyorum riskli de olsa sizlere BANKO önereceğim isimdir..

7-4-6-2-3-9-1

8-5//-3-6-4-1

4-//-1-5

3-//-5

7-8-6-4-1

4–AZANT

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Sayın ilgililer
    başta Suat bey olmak üzere bu sitenin ortaya çıkmasında emeği geçen bütün arkadaşları kutluyorum.Emeğinize sağlık,hayırlı uğurlu olsun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Güven Gülhan: Eline emeğine saglik
2019-01-27 23:41:48
2019-01-27 22:13:25
2019-01-27 21:46:41
2019-01-27 21:36:16
2019-01-27 21:30:49